Zdumiewający błękit wody

16 sierpnia 2021

Gwiôzdë to przeurocze i krystalicznie czyste jezioro, nad którym położone są Apartamenty Las. Kąpiel w nim to przyjemność, której nie można sobie odmówić zarówno latem, gdy woda szybko się nagrzewa, jak i… zimą, gdy skuwa je lód.
Jego olbrzymia powierzchnia i połączenie z rzeką zachęcają do uprawiania sportu – jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, wiosną i latem możesz skorzystać z naszej wypożyczalni sprzętu wodnego, a zimą pokusić się o sesję morsowania.

Gdy bardziej interesuje Cię słodkie lenistwo, dużą przyjemność sprawią Ci z pewnością niekończące się chwile na pomoście, leżaku lub trawie, podczas których oddasz się lekturze, zadumie, obserwacji błyszczących ważek lub będziesz po prostu robić błogie nic.Jezioro Gwiazdy posiada piękną linię brzegową, której część przynależy do Lasu. Dzięki temu nasi goście mogą korzystać z jego uroków o każdej porze dnia i nocy.

Kiedy nas odwiedzisz, spróbuj zacząć dzień, pijąc niespiesznie aromatyczną kawę na pomoście, a wieczorem przejdź się nad wodę, by obserwować gwiazdy, które w Borowym Młynie wydają się być bliżej Ziemi… Jak to nad jeziorem, pamiętaj o repelencie – chyba że uwielbiasz ekstremalnie bliski kontakt z naturą!

Takie zachwyty czekają Cię tylko wtedy, gdy wybierzesz się na Kaszuby – nad jeziorem noclegi przyniosą Ci twardy i smaczny sen dzięki orzeźwiającemu powietrzu i zapachowi wody oraz lasu. Już po kilku dniach w takim otoczeniu Twoja głowa będzie wolna od wszelkich zmartwień!